VLOGA ZA ZNIŽANO PLAČILO VRTCA

Na podlagi obvestila Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport vas obveščamo, da se skladno z Zakonom o spremembah in dopolnitvah Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS-H) za letne pravice, tj. do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca ter subvencije malice in kosila, ki se iztečejo v decembru 2018 ali kasneje, uvaja mesečno avtomatično podaljševanje pravice.

Navedeno pomeni, da se vloge za podaljševanje omenjenih letnih pravic (če je oseba že bila upravičena do pravice in jo želi podaljšati) od 1. 12. 2018 dalje ne vlagajo, saj bodo centri za socialno delo po uradni dolžnosti odločili o nadaljnji upravičenosti do pravice.

Če se za pravico do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca ter subvencije malice in kosila zaproša PRVIČ, je še vedno potrebno vložiti vlogo! Če je pravica na podlagi PRVE  vloge ZAVRNJENA, je potrebno vložiti novo vlogo. Podaljševanje po uradni dolžnosti s strani centrov za socialno delo velja namreč samo za PRIZNANE pravice do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca ter subvencije malice in kosila.

Upravičenec do letne pravice mora centru za socialno delo še vedno sporočiti zakonsko določene spremembe, ki pri teh pravicah lahko vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja.

Lep pozdrav.

Ravnateljica Vrtca Tržič, Tatjana Blaži