SPOŠTOVANI STARŠI.

Po zelo pestrem poletju se zopet vračamo v čim bolj normalno delovanje vrtca in odpiranju vrat vašim malčkom in vam. Vsi zaposleni Vrtca Tržič smo se trudili in potrudili urediti prostore, ki že čakajo na prvi vrtčevski dan.

Enoto Deteljica odpiramo v novo šolsko leto z novim prezračevalnim sistemom in posledično boljšimi in bolj zdravimi pogoji za bivanje, kar ne moremo reči za vizualni izgled sistema, s katerim nismo zadovoljni. Strokovnjaki pravijo, da drugače ne gre. Tudi pri poteku del smo imeli vse poletje zelo pestro in delavno, saj se izvajalci skupnih dogovorov niso držali.

V enoti Palček so dela potekala bolj tekoče in brez posebnosti. Z njimi bomo nadaljevali med novoletnimi prazniki. Podoba enote se počasi izboljšuje.

Iskrena hvala, ker ste med poletjem upoštevali razpored otrok po enotah in jih brez slabe volje vozili na druge lokacije. Strokovni kader se je trudil, da je bilo otrokom lepo, zabavno in da so se počutili varne, sprejete in slišane. Pogosto sem obiskala oddelke in z veseljem opazovala zabavne dejavnosti, veselje in igro otrok.

Ob vsem tem pa se zavedamo, da vzdušja ne naredijo prostori in štiri stene, ampak ljudje v njem. Torej vas čakajo topli, pozitivno naravnani in spočiti zaposleni.

Tudi letos vas vabim, da nam zaupate, se povežete z osebami, ki bodo vašim otrokom najbližje in aktivno sodelujete z nami. Zavedamo se, da vam veliko časa in energije vzamejo obveznosti v službi, zato se bomo potrudili, da bodo naša srečanja redka, vendar lepa in vsem v veselje. Vi pa otrok v popoldanskem času ne vozite na dejavnosti, ampak čim več časa preživite s svojimi otroki. To obdobje je zelo kratko in nikoli več se ne povrne. V varnem in strokovnem okolju bodo pridobili veliko več kot v popoldanskih dejavnostih, ki so pogosto dvomljive kakovosti. Poudarek bo tudi letos na področju narave (»Pojdimo ven!«), ekologije, gibanja, družbe, umetnosti, jezika in matematike, torej vseh področij Kurikuluma za vrtce in še mnogo več.

V kolikor boste starši pozitivno naravnani do vrtca, toliko hitreje in bolje ga bodo sprejeli tudi vaši otroci. Če boste imeli težave, vprašanja ali dileme, nam vedno lahko pišete, nas pokličete ali obiščete. Odsvetujemo obsežno razpravljanje z osebami, ki za to niso kompetentne. S takšnim reševanjem konfliktov in težav so le-te še večje in obsežnejše, rešene pa žal ne.

Naj bo leto za vse uspešno, polno spoštovanja in strokovnosti, predvsem pa ljubezni. Skupne ljubezni do otrok, do poklica in do samih sebe.

Tatjana Blaži, ravnateljica Vrtca Tržič